Tunel metra

náhled mapy

Povrchové vedení metra je myslím na okrajových částech většiny měst poměrně obvyklé. V Praze se jeden z mála nadzemních tunelů nachází mezi stanicemi Hůrka a Lužiny. Když nepočítám Nuselský most, tak další je pokud vím už jenom mezi Rajskou zahradou a Černým mostem, ten ale zdaleka není tak působivý. I když to z mapy možná tak nevypadá, vede Lužinský tunel nad rybníkem a je z něj krásný výhled na haldu zeminy. Objekt na západ od tunelu je čistička.

Jakub Vrána, 5.5.2005

Diskuse

KZ:

Jo a svařoval to můj kámoš. Jak ho znám, tak byl nadranej až hrůza, připaloval si autogenem startky bez filtru a močil do antikorozně neošetřených železných profilů. Takže když tudy jedu ráno do práce, tak se klepu, že to spadne ... Že jo Pavlíku ;-)
# 24.3.2007 09:36:44

IP:

KZ: Kdy přesně, prosím probíhalo svařování? Znám dvě verze: podle jedné se začaly stavět první pilíře až v roce 1992, podle jiné byla hrubá stavba tubusu k vidění již v roce 1991. Která verze je správná?
# 28.11.2013 15:47:15

Šedě jsou podbarveny příspěvky, které jste už viděli.

Diskuse je uzavřena.

© 2005 Jakub Vrána. Ukázky map jsou převzaty z mapových serverů - věřím, že to pro ně bude dobrá reklama. Můžeme si tykat.